Google Play zaktualizowany!

google-playChociaż do premiery najnowszego systemowego dziecka Androida musimy jeszcze poczekać, to miejsce, dzięki któremu zaopatrujemy swoje smartfony i tablety w gry i aplikacje już doczekało się aktualizacji.

Mówię tu bowiem o Google Play i jego nowej wersji, która to daje użytkownikowi nieco lepsze możliwości odnalezienia się w gąszczu jego zasobów.

Dlaczego mówię tu o lepszych możliwościach?

Ano dlatego, że jestem użytkownikiem Xperii Tipo, która to nie należy do klasy telefonów z wyższej półki. Powiem szczerze, jest znośna. Ale nie o tym. Stary Google Play był utrapieniem dla użytkowników smartfonów  z małymi przekątnymi.
O ile nawigowanie po listach propozycji, które sklep nam oferował, nie było aż tak męczące, to dostanie się do menu czy listy aplikacji przynajmniej na moim urządzeniu było utrapienie.

Pamiętam , jak sam często denerwowałem się na mojego smartfona, kiedy to potrafił przejść do ustawień sklepu, zamiast dodajmy na to aplikacji. Wszystko włączało się poprzez fizyczny przycisk „Menu”.

Po aktualizacji jest inaczej. Czy lepiej ? Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie teraz, bowiem dowiedziałem się o aktualizacji kilka godzin temu, niemniej jednak przez ten krótki czas zacząłem odczuwać różnice zmian, według mnie, na lepsze. Sam sklep jest jakby szybszy, płynniejszy, a i nawigowanie po jego menu też nie sprawia mi problemów.

Wraz z aktualizacją sklep Google Play zrezygnował z wywoływania menu poprzez fizyczny przycisk na rzecz sidebare’u. 
Teraz gdy naciśniemy fizyczny przycisk „Menu” naszym oczom ukaże się taki o to widok

gplay1


Powiem szczerze , że ten pomysł osobiście mi się podoba, i chylę czoła zań. Jednakże, zastosowanie bocznego paska( ściślej mówiąc, wysuwanego menu, powinno być zrobione już dawno temu).

gplay2

Podobno, z tego co mi wiadomo, aktualizacja wprowadza też ikonę zaktualizowanych aplikacji, oraz ich dokładną liczbę( chodzi mi o aktualizacje bieżące). Ja czegoś takiego na swoim urządzeniu nie zaobserwowałem i zamiast zmyślnej ikonki

gplay3

mam starą ikonę strzałki. Być może to wina mojego smartfona, nie wiem. W każdym razie, według mnie, najnowsza aktualizacja Sklepu Google Play , jest jak najbardziej trafiona. Na premierę nowego dziecka Androida i zmyślnej nazwie KitKat, musimy poczekać do 28 listopada 2013 r.