PRISM? Mamy rozwiązanie!

younited portrait byfsecureBoisz się, że Twoje dane zostaną przesłane do nieodpowiednich osób? Fińscy specjaliści od ochrony danych mają na to lekarstwo.

„Czas na europejską alternatywę, która zaprowadzi porządek w Internecie. To, czego świat teraz potrzebuje to dane, które nie mogą przepływać przez serwery agencji wywiadowczych” Tak swój produkt reklamują panowie z F – secure. A czym jest Younited?

Ta europejska platforma, zgodna z unijnymi prawami przestrzegania prywatności, ma za zadanie chronić nasze dane, przed nieautoryzowanym dostępem.

A działaniem ma przypominać chmurę obliczeniową ( z darmowym dostępem 10 GB) i portal społecznościowy, na którym będziemy mogli oceniać zdjęcia znajomych, a także podzielić się nimi na Facebook’u.

W praktyce wygląda to tak, że znajomi będą mogli z poziomu Facebook'a ujrzeć tylko miniatury naszych zdjęć, które to będą podpięte łączem serwerów Younited. Ale prócz platformy FB, do naszego konta Younited, będziemy mogli podpiąć każde urządzenie pracujące na systemach Apple’a, Microsoftu lub Google. I to tylko kilka zastosowań oferty F – Secure, bowiem, Younited będzie miała możliwość planowania eventów. Każdy organizator, będzie mógł opublikować swoje wydarzenie, a uczestnik, bez żadnych konsekwencji nagrywać je, tworzyć materiały i udostępniać w chmurze przeznaczonej dla tego eventu. Co za tym idzie, każdy, kto był na wydarzeniu, może pobierać, przeglądać, modyfikować pliki, bez wychodzenia z domu? Bardzo wygodne, czyż nie?

Podsumowując, całość wygląda ciekawie. Wszystko zostanie sprawdzone, kiedy to F – secure ruszy z usługą, na początku przyszłego roku. Miejmy nadzieję, ze Panowie od zabezpieczeń wiedzą, co robią, i wejdą na rynek z potężnym lekarstwem na inwigilację.